cs en

AKTIVITY:

Czech Jazz Workshop (dříve Letní Jazzová Dílna)

je sedmidenní, mezinárodní, intenzívní, jazzové soustředění, určené všem muzikantům, ať už začínajícím nebo pokročilým, kteří chtějí načerpat inspiraci, zlepšit své instrumentální, vokální a improvizační dovednosti a ocení setkání s ostatními studenty a špičkovými hudebníky.

Systém výuky je zaměřen jak na získání teoretických znalostí tak na jejich praktické užití během hry v souborech. V rámci dopoledních individuálních instrumentálních a vokálních lekcí jsou vyučovány tyto nástroje: saxofon, trombon, trubka, flétna, zpěv, piano, kytara, kontrabas, baskytara a bicí nástroje. V odpoledních souborových lekcích jsou studenti rozděleni do kapel, kde pod vedením lektorů zkoušejí vybraný repertoár a procvičují souhru a komunikaci v kapele. Vše vyzkouší prakticky na večerních jam sessionech a závěrečném koncertě.

Více na www.czechjazzworkshop.cz

Czech Jazz Contest (dříve Junior Jazz)

je mezinárodní soutěž mladých jazzových kapel a sólistů do 30ti let. Finále soutěže Junior Jazz probíhalo řadu let v rámci Jazz & Blues Festivalu v Ústí nad Labem. Od roku 2009 pořádáme JJ v praze. Porota složená z členů výboru ČJS vybírá ze zaslaných nahrávek 4–5 souborů, které se zúčastní finálového soutěžního koncertu.

Předsedy porot soutěže Junior Jazz byli v minulosti významní představitelé jazzové scény např. Hal Galper, Karel Růžička, Antonín Gondolán, Najponk, František Kop, Osian Roberts, Randy Napoleon nebo Freddy Cole.

hledat
ONEbit.cz webhosting

vložit

Radio Proglas

czechjazz newsCzechJazzfestival